Oana Pellea: Pokemon Go, experiment de manipulare a rasei umane (FOTO)

B1.ro | 21 Iul 2016, 19:36

Actriță Oana Pellea a postat un mesaj pe contul personal de Facebook în care spune că jocul Pokemon Go este o manipulare la scară mondială. 

"Pokemon. Ce fuga inspaimantatoare de realitate. Ce schimbare de atentie... ce manipulare... cata energie consumata intr un joc virtual... cat timp risipit. Cate ar putea rezolva Omenirea intre timp... in loc sa si investeasca capacitatea de imaginatie si energia intr un joc stupid. Mi se pare un experiment la scara mondiala.

Citește și: Niculae Bădălău ar putea primi o lovitură dură de la Dragnea. Un important ministru ar putea părăsi guvernul pentru a conduce o instituție dorită de nr.2 din PSD"Începe deja să îmi revină memoria". Liviu Dragnea, amenințări pentru Florian ColdeaO nouă lovitură pentru cei afectați de furtună: NU vor fi despăgubiți prin Asigurarea obligatorie!

 Un experiment ce testeaza capacitatea de manipulare a rasei umane. Suntem ocupati cu prinderea de monstri virtuali si... intre timp... monstrii cat se poate de reali ne hotarasc soarta si viitorul, la masa negocierilor politice internationale...", a scris actrița Oana Pellea, pe Facebook. 

Oana Pellea: Pokemon Go, experiment de manipulare a rasei umane

Cancan.ro
EVZ.ro
 
 
+ adauga comentariu COMENTARII (74):
  • 1. De Venin venin | 28 Iulie 2016 15:52

    Ha ha ha , amuz foarte tare când văd comentariile unora, dar sincer va spun strict părerea mea, nu am nimic cu nimeni, ce înseamnă acest joc pokemon.
    Banii pentru cei care l-au creat, spionaj la scala mare. ( Știe oriunde ești la orice ora, îți învata traseul tau zilnic știe la ce ora ești și unde ești, )
    Au fost accidente? Au fost.
    Vor mai fi? Cu siguranță că da.
    Asta înseamnă diminuarea populației. De ce război? De ce bombe? De ce atentate cu interes politic global, când acest joc face totul, de la spionaj până la micșorarea numărului de locuitorii ai tarilor.
    Repet nu am nimik cu nimeni , dar am zis strict părerea mea

  • 2. De Lili | 28 Iulie 2016 00:45

    DA... Dinu, McDonalds urmareste sa faca oamenii obezi, si tot ce deriva din asta. DA...DINU acest joc e conceput de cei ce-l platesc pe creator, pentru a PREOCUPA mintile multora cu NIMICURI... din care ies bani... ai dreptate, dar nu numai... ci si adormirea VIGILENTEI celor ce se imbolnavesc de pokemoniada...

  • 3. De Nu are dreptate | 27 Iulie 2016 11:39

    Noroc ca au aparut facebuca si jocuri d-astea, de idiotizare a jucatorilor, sa aiba tzatzimea si targovetii o ocupatie.

  • 4. De Dinu | 27 Iulie 2016 05:58

    Jocul a fost conceput sa faca bani, n-are nici o legatura cu manipularea, chiar daca unul din efecte poate parea sa fie asta. Este ca si cum ai spune ca McDonalds a urmarit sa faca oamenii obezi.

  • 5. De Marci Neamtu | 26 Iulie 2016 23:04

    Cautati-l eventual pe Domnul. Il gasiti oriunde !

  • 6. De Carmen | 26 Iulie 2016 21:52

    Da. Absolut de acord. Dar e la alegerea personala modul de petrecere atimpului liber.

  • 7. De Poke | 25 Iulie 2016 15:53

    O sa treaca si moda asta. Iar creatura Pellea este o farsa penibila. Sa ne lase cu aerele ai superioare. (Nu am jucat Pokemon si nu intentionez< dar nu o suport per vaca de Pellea)

  • 8. De Igdad | 25 Iulie 2016 14:00

    Toti cei care cred asta sunt niste autisti

  • 9. De Pokemontas | 25 Iulie 2016 12:46

    Dresez Pokemoni. La preț redus la "ț".

  • 10. De CATALIN LEONARD | 25 Iulie 2016 09:05

    Da ,si parerea mea este ca acest joc poate fi un ezperiment pentru a zedea cat de usor pot fi manipulati oamenii.Daca,doar tinerii pana in 10/12 ani l-ar juca ar fi bine,dar cand vad oameni maturi cat de ,,prinsi''sunt de acest joc,credeti-ma,ma apuca groaza.Ar trebui interzis,pentru ca deja a generat accidente !!!

  • 11. De gabi | 24 Iulie 2016 20:13

    ati inebunit cu totii,asta nu e un joc,asta este o prostie,este ca un drog.

  • 12. De stefan | 24 Iulie 2016 13:50

    Care „adulți”?... :(

  • 13. De nicoleta_gheorghiu @yahoo.com | 23 Iulie 2016 23:35

    da, sa fii copil si sa te joci dar ce faci cu adultii ,apoi si copii mai bine ar juca jocuri care sa le dezvolte memoria si mintea nu cretinismele aste care le bombaredeaza creeierul cu timpenii dar lasati caci carte invata copii celor care conduc lumea iar mediocritatea dau cu tableta si pokemon

  • 14. De Viv | 23 Iulie 2016 23:11

    Mai da ce tampiti si indobitociti puteti fi!!! Cum sa va vrea Oana Pelea voua raul? Voi nu vedeti cata dreptate are? Pai deja nu mai sunteti in stare nici sa judecati, sa distingeti binele de rau. Eu v-as inventa un astfel de joc, Uite binele nu e binele, cauta-l. Ati devenit deja niste zombi in toata regila!

  • 15. De larus | 23 Iulie 2016 19:27

    F:facturi